Інструкція по проходженню КТ

Дослідження на комп’ютерному томографі проводяться виключно за медичними показаннями та за наявності направлення із зазначенням області дослідження, діагнозу  і мети дослідження. Вам або Вашому лікарю слід заздалегідь погоджувати дату і час проведення дослідження у чергового адміністратора. Бажано мати при собі також дані попередніх рентгенівських, КТ- або МРТ-досліджень.

Спеціальна підготовка до КТ-дослідження головного, спинного мозку, різних відділів опорно-рухового апарату зазвичай не потрібна. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі. А от дослідження органів черевної порожнини, органів грудної клітки та малого тазу, потребує певної підготовки:

  • за декілька днів до обстеження Ви повинні здати біохімічний аналіз крові , де чітко повинно вказуватися показник креатиніну та сечовини. Якщо дані показники в нормі, про це ви дізнаєтесь у чергового адміністратора, ви з впевненістю можете записуватися до нас.
  • за день до обстеження не рекомендується вживати в їжу продукти, котрі сприяють підвищеному газоутворенню, та ввечері перед ранковим обстеженням доцільно поставити очисну клізму.

Рекомендуємо одягти видані для Вас одноразові бахіли.

Висока можлива розподільча здатність мультизрізового комп’ютерного томографа SOMATOM Spirit, дозволяє значно скоротити час обстеження, а також в багато разів знизити отриману дозу рентгенівського опромінення;

Таким чином, зменшення часу процедури скорочує необхідність знаходитися в одному положенні тривалий час. Це особливо важливо для дітей, пацієнтів із інтенсивними болями чи з обмеженими рухами; при наявності серцевої і дихальної недостатності, боязні замкнутого простору (клаустрофобії).

При обробці отриманих  зображень органів людського організму апарат створює тривимірні моделі органів, судин і суглобів, що підвищує діагностичну точність і дає можливість лікарю поставити точний діагноз, отримати оптимальний підхід до лікування захворювань. Такі зображення незамінні для отримання повноцінної діагностичної картини в онкології, судинній хірургії, нейрохірургії, неврології, абдомінальної хірургії, торакальній хірургії гінекології та урології.  КТ-дослідження внутрішніх органів дає можливість виявити найменші зміни в їх паренхімі.

При виявленні більшості патрологій та їх точної деталізації необхідне вживання контрастних засобів (вирішується лікарем, що проводить обстеження). Ми використовуємо контрастні речовини високої якості, а саме Ультравіст 300, Ультравіст 370. Це дає можливість підвищити рівень візуалізації, а значить і точність постановки діагнозу. Як і інші рентгенологічні дослідження, КТ – дослідження має бути суворо обґрунтовано.