Комп'ютерна томографія легень

Комп'ютерна томографія легень

Комп'ютерна томографія - це спосіб рентгенологічної діагностики, який був заснований на цифровому відтворенні знімків, одержуваних при скануванні, спрямованим випромінюванням.

Зараз ми розглянемо два види КТ - комп'ютерна томографія легень і комп'ютерна томографія частин грудної клітини.

На знімках, отриманих завдяки комп'ютерній томографії легень або частин грудної клітини, ми бачимо співвідношення щільних і м'яких тканин, розташування кісток і кровоносних судин. За рахунок того, що під час томографії легень лікар отримує безліч зображень, діагностика переходить на більш високий рівень порівняно з іншими примітивними методами.

Комп'ютерна томографія легень дозволяє з точністю до 90% виявити такі захворювання як рак легень, туберкульоз, запалення легенів, емфізема та будь-які види ураження плеври. Якщо раніше для виявлення захворювань використовувався звичайний рентген, то сьогодні у нас задіяне краще рентгенологічне обладнання. Комп'ютерні технології в сукупності з розвитком медицини допомагають дати більш чітку оцінку стану пацієнта.

Одна з компаній міжнародного рівня проводила спеціальні тестування, в ході яких була доведена ефективність комп'ютерної томографії легенів, особливо на ранніх стадіях розвитку захворювань. У ході дослідження томографія легень виявила рак легень у 400 учасників експерименту, з 27 тис. осіб, що перебувають у групі ризику. Так як захворювання було виявлено, на ранній стадії, воно легко піддавалося лікуванню, і прогноз лікарів гарантував швидке одужання.

За підсумками даної програми зроблено висновок, що чим раніше людина виявить хворобу, тим простіше її вилікувати. Людям у групі високого ризику пропонується проходити обстеження раз на півроку.

На даний момент комп'ютерна томографія легень є діагностичним еталоном у світі медицини, так як надає найбільшу точність, цілком доступна, і робиться буквально за кілька хвилин.

Комп'ютерна томографія легень

Комп’ютерна томографія грудної клітини, служить доказом, таких хвороб легенів, як:

  • рак легенів;
  • гостре і хронічне запалення легень;
  • туберкульоз;
  • емфізема;
  • запалення та інші хвороби плеври.